Uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy w Sejmie RP

27 kwietnia 2023r. odbyła się uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych.

Dnia 27 kwietnia 2023r. miała miejsce uroczysta sesja Rady Ochrony Pracy w Sali Kolumnowej Sejmu RP.
Została zwołana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy w ostatnim roku stracili życia w związku z wykonywaną pracą.

Obrady zostały zorganizowane w przeddzień Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Tematem przewodnim Rady była poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy. W sesji wzięli udział parlamentarzyści RP, przedstawiciele ministertw i urzędów państwowych, delegaci związków zawodowych i organizacji pracodawców. Obrady otworzył przewodniczący Rady Ochrony Pracy, poseł Jan Śniadek.

Oddział Warszawa OSPS BHP reprezentowali:

kol. Mirosław Ossowski

kol. Roman Kornaszewski