high quality and large discount of all highqualityreplicawatches online.dedicated qualifications are probably the character to do with ブルームスティック 電子タバコ for sale in usa. O nas - Oddział w Warszawie

OSPS BHP Oddział Warszawa

Historia Oddziału

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy powstało z inicjatywy Pana Wacława Gudalewicza.

W 1993 roku 7 stycznia uprawomocniła się sentencja wyroku Sądu w Warszawie o powołaniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy sygn.Akt Ns Rej. ST 759/92. Głównym celem Stowarzyszenia jest integrowanie pracowników służb bhp, wyrażanie ich interesów i popularyzowanie problematyki bhp.

W dniach 2 - 3 kwietnia 1993 roku w gmachu Związków zawodowych METALOWCY w Warszawie odbył się I Zjazd członków OSPS BHP.

W zjeździe uczestniczyło około 320 pracowników służby BHP z różnych rejonów Polski. Pierwszym Prezesem Zarządu Głównego został wybrany jednogłośnie założyciel Stowarzyszenia Pan Wacław Gudalewicz.

Siedzibą Zarządu Głównego została Warszawa ul. J.S.Bacha 22. Pozostałymi członkami prezydium zarządu zostali: Tadeusz Kuran - wiceprezes, Romuald Durecki - wiceprezes,Bogdan Bogdański - sekretarz, Piotr Dymowski - skarbnik, Jan Czajka, Zenon Galewski, Anna Jarzębska, Grażyna Niedzielska, Zdzisław Pawlik, Andrzej Stankiewicz - członkowie prezydium.

Na posiedzeniu Zarządu Głównego w Łodzi w Wytwórni Papierosów wybrano znak stowarzyszenia, który funkcjonuje dzisiaj. Autorami Znaku są Panowie Józef Lubos i Paweł Kalinowski - pracownicy PKP Lokomotywowni Tarnowskie Góry.

W tym samym roku został powołany Oddział Stowarzyszenia w Warszawie.

Inicjatorem powołania Oddziału był Kierownik Inspektoratu  BHP w Zakładach Przemysłu Ciągnikowego  „URSUS’ Pan Tadeusz Knotek.

W dniu 13 grudnia 1993 r. odbyło się pierwsze inauguracyjne posiedzenie przyszłych członków Stowarzyszenia i wybranie władz oddziału.

W posiedzeniu pierwszego zjazdu brali udział pracownicy z wielu zakładów pracy oraz Pan Wacław Gudalewicz, któremu w tym miejscu należy podziękować za duży wkład pracy i czasu jaki poświęcił na rzecz powołania Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz wspierania wiedzą i doświadczeniem przy powoływaniu oddziałów w Polsce
Do władz Oddziału w Warszawie weszli:
Tadeusz Knotek – Prezes Zarządu
Jolanta Kornatowski – Wiceprezes
Paweł Pindor – Skarbnik

Nasz Oddział w roku 2013 obchodził 20 lecie swojej działalności.