Szkolenie: "Odpowiedzialność Służby BHP"

2018-03-28

W dniu 22 lutego br. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie członków Oddziału Warszawa, na którym zostało zorganizowane szkolenie pt. „Odpowiedzialność Służby BHP”.

Wykład poprowadził Pan Marcin Stanecki – Starszy Inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi. Podczas szkolenia szczegółowo omówił m.in. podstawy prawne działania i odpowiedzialności Służby BHP oraz na licznych przykładach opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z kontrolami w firmach i ich konsekwencjami dla pracowników zajmujących się sprawami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz świadomością pracodawców w zakresie prawnej ochrony pracy. Ponadto przedstawił zasady oraz procedury, jakimi kierują się inspektorzy PIP podczas kontroli warunków pracy prowadzonych w różnego rodzaju firmach.

Odpowiedział także na wszystkie pytania uczestników, którzy jako pracownicy Służby BHP byli oczywiście bardzo zainteresowani tematyką ich odpowiedzialności prawnej w zakresie wykonywanych przez nich zadań.

Podczas spotkania Kolega Piotr Pietras powitał w naszym Oddziale nowych członków.

Przedstawił także dwie propozycje obchodów przez nasz Oddział jubileuszu 65-lecia powołania w Polsce Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz jubileuszu 25-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

Na koniec spotkania przedstawiona została oferta ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zawodowej pracowników służb BHP przez Pana Roberta Balawender - agenta TU Allianz, któremu w tym miejscu pragniemuy podziękować za wsparcie przy organizacji szkolenia.